Rejestracja

Zarejestruj się

dalej...

image caption module joomla

Harmonogram

Harmonogram 100-lecia szkoły

więcej...

slide image caption joomla

Wspomnienia

Prześlij swoje wspomnienia

więcej...

image content caption module

www.staszic.pl

Strona internetowa Zespołu Szkół nr 2

przejdź...

image content caption module

Aktualności

Parada uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie 30 maja 2018

,,Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna.”
                                                                                                                      Jan Twardowski
 
Na 10 dni przed głównymi uroczystościami jubileuszowymi, 30 maja 2018 została zorganizowana parada uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie. W ten niecodzienny sposób chcieliśmy obwieścić mieszkańcom miasta swoją radość i pokazać, jak dumni jesteśmy z faktu, że możemy uczestniczyć w obchodach stulecia szkoły.

,,Sto lat minęło jak jeden dzień…’’ , sentencja z głównego transparentu otwierająca korowód uczniów i nauczycieli wydaje się doskonale oddawać  odczucia większości absolwentów naszej szkoły. Tak niedawno byli uczniami  Staszica, a dziś mogli oglądać swoje dzieci, wnuki, a nawet prawnuki dumnie prezentujące przynależność do staszicowskiej społeczności.

Uczniowie każdej klasy przygotowali barwne stroje o różnorodnej tematyce, transparenty i plakaty. Piękna pogoda wspaniale współgrała z nastrojami uczestników parady. Gimnazjalistom i licealistom towarzyszyła dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami. Uczestnicy parady tanecznym krokiem przeszli ulicami:  Plac Wolności, Piłsudskiego, Ludną, Prostą, Rynek, Narutowicza, mjr. Henryka Dobrzańskiego i 3-go Maja. Mieszkańcy bardzo ciepło i serdecznie zareagowali na naszą inicjatywę. Z zainteresowaniem oglądali przebrania uczniów, robili zdjęcia, czytali hasła na transparentach i plakatach promujące szkołę.

Pomysł zorganizowania parady wyszedł od młodzieży, która pragnęła rozpocząć obchody jubileuszu na wesoło. Poprzez swoje zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowania uczniowie w radosny sposób pokreślili swój związek ze szkołą i  jej nauczycielami.
 
 
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Anna Czerw
Sylwia Pabisiak-Zaprzała