Rejestracja

Zarejestruj się

dalej...

image caption module joomla

Harmonogram

Harmonogram 100-lecia szkoły

więcej...

slide image caption joomla

Wspomnienia

Prześlij swoje wspomnienia

więcej...

image content caption module

www.staszic.pl

Strona internetowa Zespołu Szkół nr 2

przejdź...

image content caption module

Aktualności

Absolwenci i uczniowie Staszica Miastu

10 czerwca 2017 roku uroczyście rozpoczęliśmy obchody jubileuszu 100-lecia gimnazjum i liceum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, a 10 czerwca 2018 uroczyście je zakończyliśmy koncertem jubileuszowym „Absolwenci i uczniowie Staszica Miastu”.

Koncert rozpoczęliśmy piosenką „Twoje marzenia” w wykonaniu uczniów gimnazjum i liceum, która powstała z okazji jubileuszu 100-lecia. Słowa napisał p. Adam Szabat natomiast muzykę p. Tomasz Brudnowski. Po niej  na scenę wkroczyli prowadzący Anna  Dąbrowska i Tomasz Czajkowski  – absolwenci  „Staszica”, a zgromadzonych powitała pani dyrektor Alicja Borkowska. Wtedy też rozpoczęły się zarówno występy na scenie jak i odbywające się symultanicznie na deptaku atrakcje przygotowane przez nauczycieli i uczniów.
Na scenie oprócz uczniów i absolwentów wystąpiły dzieci ze Szkoły Tańca Myka.  Szkoła ta prowadzi zajęcia w „Staszicu” zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Na koniec swojego występu dzieci otrzymały medale oraz dyplomy ukończenia tegorocznego  kursu.
Wśród absolwentów mogliśmy usłyszeć wspaniałe głosy: Igi Targońskiej, Karoliny Marchlewskiej, Bartłomieja Patkowskiego oraz Aleksandry Nowosad. Poza tym wystąpili uczniowie, którzy tworzą zespół Ulica 30 oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, w którym tańczyło i śpiewało wielu uczniów i absolwentów „Staszica”. Koncert zakończył występ Teatru Piosenki Młyn, który jak zwykle zachwycił publiczność. Nie obeszło się bez bisów.
Na deptaku również wile się działo. Nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych  p. Marta Krupa, p. Anna Modzelewska, p. Barbara Brzezicka, p. Anna Pękowska oraz p. Andrzej Bielak przygotowali pokazy i warsztaty. Samorząd uczniowski pod opieką p. Sylwi Pabisiak-Zaprzały oraz Anny Czerw zajął się najmłodszymi organizując dla nich wiele atrakcji, jak np. malowanie buzi, gra w szachy, malowanie portretów i wiele, wiele innych. Szkolną drużynę ratowniczą przygotował p. Robert  Harpeniuk.  Dużym powiedzeniem cieszył się jubileuszowy konkurs z  licznymi nagrodami. Zainteresowani mogli otrzymać książki, koszulki i inne gadżety jubileuszowe.
Poza tym dzięki zaangażowaniu naszego absolwenta p. Leszka Gardyńskiego, który na co dzień jest pracownikiem Politechniki Lubelskiej, mogliśmy podziwiać wystawę zabytkowych i terenowych aut.
Atrakcja jakiej jeszcze w naszym mieście nie było to pokaz skoków spadochronowych przygotowany przez II Pułk Rozpoznawczy z Hrubieszowa. Skoczkowie wylądowali wśród publiczności dzierżąc w dłoniach baner z napisem „Staszic 100”. Oprócz skoków żołnierze przygotowali wystawę sprzętu oraz poczęstowali uczestników grochówką. Obecność żołnierzy możliwa była dzięki porozumieniu o współpracy zawartemu między dyrektorem szkoły a dowódcą Jednostki Wojskowej Nr 4055 w Hrubieszowie.
Dzięki zaangażowaniu p. Bogdana Jasiny, który udostępnił nieodpłatnie samolot i pilotując go wielokrotnie okrążył centrum miasta, nauczyciel szkoły p. W. Borkowski mógł udokumentować wydarzenie z lotu ptaka.
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości.
Szczególne słowa podziękowania kierujemy do fundatorów nagród w konkursie:
1. Kaufland Hrubieszów
2. Jubiler I.M. Białaccy
3. Hurtownia „Filper” w Hrubieszowie Radosław Kaniosz
4. F.H. „KORA” Mirosław Bojarczuk
5. Katarzyna Popko Sklep Odzieżowy
6. „Polskie Buty” Elżbieta Krawczyk
7. Computer Service Piotr Kossowski
8. Centrum Urody Metamorfoza Eliza Romańska
9. Kino „Plon” w HDK
10. Kawiarnia „Czekoladka”
11. Restauracja „Shalom”
12. PSB Mrówka Hrubieszów
13. „Vidok” Anna Czarnecka
14. Kwiaciarnia „Fiołek” Bożena Zając
15. Dom Książki Sp. z o.o. Księgarnia
16. FOTO LAB FUJI Tamara Marchlewska
17. ZUS Hrubieszów
18. Straż Miejska Hrubieszów
19. Teatr Piosenki „Młyn”
20. Plus i Cyfrowy Polsat - Autoryzowany punkt sprzedaży
21. Apteka „ABC ZDROWIA” Małgorzata Moniak
22. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej
23. Hurtownia „TeamAgro” Kuczyńska
24. Upominki Krystyna Kopczyńska
25. Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie
26. Starostwo Powiatowe Hrubieszów
27. Apteka „DOZ” Hrubieszów
28. SKOK im. ks. Franciszka Blachnickiego

Galeria 1 - Wojciech Borkowski

Galeria 2 - Kacper Osiński

Film